Wczytywanie...
2024-01-17

Obowiązki:

  • odpowiedzialność za sporządzenie i prawidłowość sprawozdań finansowych w oparciu o przepisy krajowe i międzynarodowe
  • nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie wszystkich deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE, JPK) i raportowania statutowego (GUS, NBP)
  • współpraca z audytorami (sporządzanie raportów, zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień ) i instytucjami zewnętrznymi (US,GUS,ZUS,banki)
  • kontrola nad płynnością finansową i  przepływem środków pieniężnych oraz windykacją należności
  • nadzór nad ewidencją środków trwałych i inwestycji
  • kontrola kompletności i rzetelności dokumentów finansowo- księgowych, zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem oraz przepisami zewnętrznymi
    i wewnętrznymi
  • aktywne monitorowanie i wdrażanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz doskonalenie istniejącej polityki rachunkowości
  • sprawowanie nadzoru merytorycznego, koordynowanie prac oraz przeprowadzanie bieżących kontroli w ramach systemu finansowo-księgowego
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad Działem Księgowości

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe (ekonomia, rachunkowość lub finanse)
  • 4-5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego w międzynarodowej firmie produkcyjnej, na pełnej księgowości w obsłudze spółek akcyjnych powiązanych kapitałowo
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • wysokie umiejętności interpersonalne, duża transparentność i proaktywność w działaniu
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (B2/C1) + mile widziana znajomość języka niemieckiego
  • znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych (CIT, VAT, WHT, Transfer Pricing)
  • mile widziana praktyczna znajomość programu SAP S/4 HANA (moduł FI) mile widziane uprawnienia biegłego rewidenta, ACCA lub podobne

Oferujemy:

  • zatrudnienie w nowoczesnej, stale rozwijającej się firmie produkcyjnej, będącej liderem w swojej kategorii
  • system rekomendacji pracowników ( za polecenie pracownika na to stanowisko otrzymasz 1500 netto)
  • dużą gamę programów rozwojowych podnoszących kompetencje/kwalifikacji
  • możliwość rozwoju poprzez udział w ciekawych projektach
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności
  • pakiet świadczeń pozapłacowych min.:
    • prywatna opieka medyczna LuxMed
    • ubezpieczenie grupowe
    • możliwość dołączenia do programu Multisport
    • stołówkę firmową
    • bony świąteczne
    • okolicznościowe paczki dla dzieci
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Typ etatu
Pełny etat
Tarczyński
Profil firmy
Branża
Produkcja/Przemysł
Liczba pracowników
1160
Założone w
1989